Info z jednotky

Nové VEA?

Dne 15.12. zastupitelstvo města Kuřim schválilo rozpočtové opatření pro nákup nového velitelského automobilu pro naši jednotku.
Vozidlo má sloužit prioritně na zásahy typu Záchrana osob.
Přidáváme FB příspěvek starosty města:

Dobrá zpráva č. 15 – Nové hasičské auto pro rychlou pomoc
Včerejší zastupitelstvo schválilo uvolnění částky milion čtyři sta tisíc na nákup nového vozidla včetně vybavení pro kuřimské dobrovolné hasiče. Vozidlo bude sloužit pro výjezdy s defibrilátorem k život ohrožujícím stavům, dopravu osob z nepřístupného terénu, některé technické zásahy a samozřejmě i u požárů. Půjde o speciální nástavbu na podvozku SUV 4 x 4 (typově VW Amarok, Toyota Hilux), vyrobené jako speciál na zakázku.
Protože toto vozidlo budeme muset (ze zřejmých důvodů) financovat pouze z rozpočtu města, navrhnu radě města vypsat na pořízení vozidla veřejnou sbírku. Jsem přesvědčen, že u kuřimských firem i občanů setká s pochopením a úspěchem.